Paskutinį šių metų rudens vakarą į Raseinius atvyko žurnalistas, režisierius, keliautojas Rimas Bružas. Jis su raseiniškiais pasidalino įspūdžiais iš ekspedicijos, kurioje buvo rastas karo laivas „Prezidentas Smetona“, o vėliau apie tai sukurtas filmas. Žurnalistas papasakojo ir apie naujausią savo projektą, apie kurį dar mažai kas žino.

Šiemet liepos mėn., Baltijos jūroje, netoli Estijos krantų, buvo rastas nuskendęs karo laivas „Prezidentas Smetona“. LRT žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas dalyvavo dvi savaites trukusioje ekspedicijoje ir atvyko į Raseinius papasakoti kelionės įspūdžius bei pasidalinti filmo kūrimo apie šį laivą detalėmis.

Iš dviejų terabaitų medžiagos sukurtą ir rugsėjį pristatytą 56 min. trukmės filmą „Karo laivas Prezidentas Smetona“ galite bet kada pažiūrėti LRT mediatekoje. Raseiniškiai turėjo progą pasiklausyti apie šio kūrinio kelią iki žiūrovų iš šio filmo operatoriaus, taip pat režisieriaus R. Bružo.

Karo laivo „Prezidentas Smetona“ atradimas – tikra dovana Lietuvos kariniam jūrų laivynui, kuris šiemet švenčia 25-metį. Šis laivas ilgą laiką buvo pagrindinis, svarbiausias ir didžiausias tarpukario Lietuvos kariuomenėje.

„Nors Lietuvos karinio laivyno istorija siejama su XVI-XVII a., bet iš esmės, manau, pradžia prasideda nuo „Prezidento Smetonos“, dėl to šis laivas yra svarbus“,  – liepos mėn. DELFI komentavo Vilniaus universiteto istorikas Norbertas Černiauskas.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje su raseiniškiais susitikęs R.Bružas aktyviai ragino susirinkusiuosius užduoti jam klausimus. Viena moksleivė pasiteiravo, kas jį veda į priekį ir ką jis planuoja ateityje. „Svarbiausia, nesimėtyti ir eiti žingsnis po žingsnio. Neturiu didelių planų, svarbiausia užauginti vaikus, – šyptelėjo režisierius. – Tiesa, apie jau pasiektą dar vieną planą, galiu dabar jums papasakoti.“

Visai neseniai R.Bružas su režisieriumi Jonu Ohmanu ir LRT žurnalistu Edvardu Špoku lankėsi Ukrainos vietose, kur vyksta karas. „Iki šiol esu buvęs karo vietose, tačiau karas Ukrainoje yra pats absurdiškiausias“, – rodydamas šokiruojančias fotografijas pasakojo R.Bružas. Surinktą medžiagą netrukus per LRT kanalą galėsite išvysti naujame filme „Iki pabaigos (ir dar šiek tiek)“.

R.Bružas apie karo baisumus Ukrainoje baigęs pasakoti pabrėžė: „Lietuva dabar gyvena patį geriausią laiką“.