Svečiavomės Portugalijoje

Birželio 17-21 dienomis Raseinių rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus ir tarybos narys Steponas Nacius bei VšĮ „Atrask Raseinius“ turizmo vadybininkė Jurga Nekrošiūtė dalyvavo Ourém (Portugalijoje) miesto šventėje, kurios tikslas –  viešinti regiono potencialą, reklamuoti ir saugoti vietinius amatus, gastronominį ir kultūrinį Ourém savivaldybės paveldą. Šis renginys taip pat stiprina agrarinę, komercinę bei pramonės veiklas. Nepaisant to, kad mus skiria tūkstančiai kilometrų, Raseiniai ir Ourém turi labai daug bendro. Ourém miestas, kaip ir Raseiniai, yra savivaldybės centras. Mes turime panašų (apie 40 tūkst.) gyventojų skaičių rajone, panašų administracinį suskirstymą į seniūnijas (12 – Raseiniuose ir 13 – Ourém), o didžiausias mūsų panašumas – Švč. Mergelės Marijos apsireiškimai bei jiems pagerbti skirtos šventovės Šiluvoje ir Fatimoje.

Tai jau antrasis mūsų vizitas Portugalijos Respublikoje. Pirmą kartą čia lankėmės š. m. vasario mėnesį, Fatimos mieste vykusioje kasmetėje religinio turizmo konferencijoje. Abiejų vizitų pagrindiniai tikslai – keistis žiniomis, geriausia praktika ir patirtimi, didžiąją dalį dėmesio skirti religiniam turizmui, švietimui, kultūrai, sportui, kultūros paveldui, miestų plėtrai ir administravimui. To galime pasiekti organizuodami tarptautinę veiklą, skatinančią geresnį supratimą, solidarumą ir draugystę tarp miestiečių, vietinio verslo ir įvairių organizacijų.

Pirmadienį Raseinių rajono tarybos nario Stepono Naciaus iniciatyva buvo surengtas susitikimas su Fatimos šventovės vyriausiuoju dvasininku Carlos Cabecinhas. Mums buvo didelė garbė, kad savo be galo užimtoje darbotvarkėje dvasininkas rado laiko susitikimui. Pokalbio metu Kunigas Carlos Cabecinhas sakė, kad tikrai žino Šiluvą ir joje 1608 m. vykusį stebuklą, anksčiau jau yra sulaukęs kvietimų apsilankyti iš aukštų Lietuvos dvasininkų. Perdavėme asmeniškai jam skirtą Šiluvos klebono Erasto Murausko laišką. Sulaukėme pažado, kad bus dedamos pastangos apsilankyti mūsų šventovėje. Tai būtų labai didelė garbė ir pasiekimas skleidžiant žinią visam pasauliui apie Šiluvą.

Sekančią dieną įvyko susitikimas su Ourém savivaldybės meru Luis Miguel Albuquerque, mero patarėju Nelson Pereira bei Ekonomikos ir turizmo departamento vadovu Fernando Paquim. Perdavėme Raseinių rajono mero oficialų kvietimą atvykti į Raseinius jau šį rudenį. Vyko diskusija apie miestų institucijų ir verslo bendradarbiavimo galimybes, istorinius įvykius lėmusius Šiluvos padėtį religinėje plotmėje. Sulaukėme pažado, kad jau šį rudenį savivaldybės atstovų delegacija apsilankys Lietuvoje. Susitikimo metu užsukome į Ourém savivaldybės architektūros skyrių, susipažinome su savivaldybėje dirbančiais specialistais.

Trečiadienis buvo pagrindinė šventės diena, skirta Ourem savivaldybei. Iškilmingos šventės metu apdovanoti miestui ir savivaldybei nusipelnę asmenys. Čia dalyvavo ne tik delegacija iš Lietuvos, tačiau taip pat iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Brazilijos bei Portugalijos vyriausybės atstovai, Ourém savivaldybės atstovai.

Viliamės, kad šie ir dar ateityje vyksiantys vizitai duos realią naudą rajonui, prasidės aktyvus bendradarbiavimas įvairiose srityse. Turime daug ko išmokti iš šios savivaldybės sėkmės, todėl tikime, kad žmogiškasis-asmeninis kontaktas yra ne ką mažiau svarbus nei institucijų bendradarbiavimas. Privalome nepamiršti ir skleisti žinią, jog ir patys esame labai unikalus savo išskirtine istorija, kraštovaizdžiu, architektūra ir kultūra Šiaurės Europos kraštas. Neabejotinai galime daug ką pasiūlyti šiuolaikiniams turistams bei piligrimams, kuriems mūsų šalis yra egzotiška ir neatrasta.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

 

Scroll to Top Skip to content