Europa nuostabus žemynas turtingas savo kultūra ir istorija. Pristatome unikalią galimybę, keliauti traukiniais po Europos sąjungos šalis nemokamai! Kelionės su „DiscoverEU“  pasu prasideda jau šią liepą!

„Interrail“ projektas siūlo visos Europos aštuoniolikmečiams keliauti po žemyną traukiniais su vieninteliu bilietu, jame glaudžiai bendradarbiauja net 35 geležinkelių ir keltų kompanijos. Tai unikalus keliautojo bilietas, sukurtas specialiai jaunimui. Pretenduoti į šiuos bilietus bus galima užpildant anketą birželio 12-26 d. tam skirtoje svetainėje. Nugalėtojus išrinks speciali Europos komisijos pareigūnų grupė birželio 27 d.

Keliones bus galima pradėti iš 28 Europos sąjungos (ES) šalių, nuo liepos iki rugsėjo mėn. Jų trukmė turės būti nuo 1 iki 30 dienų. Primename, kad kandidatams yra keliami tam tikri reikalavimai. 2018 m. liepos 1 d. jiems turi būti 18 metų ir vienos iš 28 ES šalių pilietis. Dalyvauti leidžiama pavieniams asmenims arba grupėms iki 5. Į kelionės planą turi būti įtrauktas bent vienas Europos kultūros paveldo objektas, nes kaip žinia, 2018 m. paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Jauniesiems keliautojams sieną reikės kirsti 1-4 kartus ir aplankyti nuo dviejų iki penkių šalių.

Tai pilotinis ES projektas finansuojamas iš ES biudžeto lėšų. Šiais metais planuojama išdalinti 15 tūkst. „DiscoverEU“ kelionės pasų, vėliau tikimasi šią galimybę suteiki 50-70 proc. Europos aštuoniolikmečių. Platesnė informacija svetainėje www.youdiscover.eu