Šv. Jokūbo piligrimų keliais

2018 – uosius Europos Sąjunga paskelbė Europos kultūros paveldo metais. Praėjusiais metais ne tik Europa, bet ir visas pasaulis pažymėjo Santiago de Compostela deklaracijos 30 – metį. Šia deklaracija Šv. Jokūbo kelias buvo paskelbtas pirmuoju Europos kultūros keliu, kuriuo piligrimai eina nuo ankstyvųjų viduramžių. Tuomet tikintieji manė, kad nukeliavę į Šv. Jokūbo katedrą, esančią Santjago de Kompostela mieste (Ispanija) ir prisilietę prie apaštalo palaikų išpirks nuodėmes. Dabar tik dalis keliaujančių tikisi išpirkti nuodėmes, todėl vis daugiau turistų keliauja atrasti save, ieškoti įkvėpimo.

Per Lietuvą driekiasi penki Šv. Jokūbo piligrimų keliai, iš jų net keturi yra tarptautiniai: Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, ir vienas vidaus kelias, vadinamas Šv. Jokūbo žiedu, jungiantis visas vienuolika Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių. Ne išimtis ir Raseinių rajono savivaldybė, kuri patenka į du Šv. Jokūbo piligrimų kelio Lietuvoje maršrutus. Einant Šiaulių keliu piligrimai keliauja pro Raseinius, Šiluvą. Pasirinkus Kauno kelią – pro Šiluvą, Tytuvėnus. Šv. Jokūbo kelio simbolis – kriauklė mėlyname fone, jomis žymimos stotelės.

Piligrimystė – ne tik geriausias būdas išbandyti save, pažvelgti į savo gyvenimą iš šalies, bet ir pažinti Europą, pajausti jos dvasią, o svarbiausia pajausti piligrimų bendrystę!

 

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Scroll to Top Skip to content