Dalyvavome dirbtuvėse

Fatimos miestas Portugalijoje, priklausantis Ourem savivaldybei, visame pasaulyje garsėja 1917 metais čia vykusias net keliais Švč. Mergelės Marijos apsireiškimais. Tai yra naujausi ir bene geriausiai dokumentuoti apsireiškimai. Savivaldybę sudaro du pagrindiniai miestai – Ourem ir Fatima. Sezono metu vidutiniškai sulaukiama 9 mln. piligrimų iš kurių daugiau nei 70 proc. čia atvyksta jau nebe pirmą kartą, ieško dvasinės ramybės ar gyvenimo pilnatvės.

2018 m. vasario 22–24 dienomis Fatimoje (Portugalija) vyko 6-osios tarptautinės religinio turizmo dirbtuvės, kurių metu viso pasaulio religinio turizmo atstovai dalijosi asmeninėmis patirtimis, užmezgė naujus kontaktus, pristatinėjo religinio turizmo objektus. Čia dalyvavo ir kelionių organizatoriai iš viso pasaulio, ieškantys naujų rinkų bei objektų, kurie galėtų papildyti jau egzistuojančius turistinius maršrutus.

Ourem savivaldybės mero Luís Miguel Albuquerque kvietimu, į minėtą renginį vyko Raseinių rajono savivaldybės delegacija. Tikslas – užmegzti tarptautinius ryšius su religinio turizmo lydere pasaulyje Ourem savivaldybe, kurioje yra Švč. Mergelės Marijos apsireiškimais garsėjantis Fatimos miestas. Delegacijai vadovavo Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, kartu vyko – tarybos nariai Steponas Nacius ir Valdemaras Jacikas, VšĮ RTVIC „Atrask Raseinius“ l.e.p. direktorius Arnas Zmitra bei turizmo vadybininkė Jurga Nekrošiūtė. Džiugu, kad prie delegacijos prisijungė ir vietinio verslo (kaimo turizmo sodyba „Pakalnė“) atstovė Greta Aukštakytė.

Raseinių rajono delegacija buvo priimta svetingai, jai skirtas ypatingas dėmesys ir pagarba. Pirmąjį viešnagės vakarą meras ir tarybos nariai buvo pakviesti į oficialią vakarienę, kurioje dalyvavo daugiau nei 30 delegacijų. Tarybos nario Stepono Naciaus dėka su Ourem savivaldybės meru buvo sutartas 2 valandas trukęs darbinis susitikimas. Jo metu aptartos savivaldybių bendradarbiavimo galimybės, Ourem savivaldybės meras pasidalijo patirtimi kaip Fatima tapo religinių turistų traukos centru. Vizito metu buvo užmegzti kontaktai su tokių garsių piligriminių miestų kaip Lurdas (Prancūzija) bei Čenstakava (Lenkija) atstovais.

Dirbtuvių metu VšĮ RTVIC „Atrask Raseinius“ l.e.p. direktorius Arnas Zmitra ir turizmo vadybininkė Jurga Nekrošiūtė atstovavo Raseinių rajoną, pristatė Šiluvos šventovę ir visą Lietuvos Respubliką. Renginio metu vyko kontaktų mugė, apsikeista pagrindine informacija ir kontaktais su kelionių organizatoriais, kitų pasaulio miestų atstovais.

Vis dėlto, yra ko pasimokyti iš Fatimos sėkmės istorijos ir tai pritaikyti Šiluvoje. Reikia pripažinti, kad Šiluvos potencialas neišnaudotas. Tai galėtų būti rajono sėkmės raktas, jei tik visi pritartų, jog Raseiniai tikrai turi tapti moderniu vidurio ir rytų Europos piligrimų traukos centru.

VšĮ RTVIC „Atrask Raseinius“ informacija

 

Scroll to Top Skip to content