RASEINIŲ MIESTE:

Apžvalginė ekskursija po Raseinių miestą

Ekskursijos metu aptariama trumpa Raseinių miesto istorija, susipažįstama su miesto urbanistine raida. Raseinių kino teatrai, masonų ložė „Palemonas“, socrealizmo pėdsakai, „Žemaičio“ paminklas, žydų kultūra, konfesijų įvairovė, Magdės legenda… Tai tik dalis objektų ir istorijų.

Teminė ekskursija Raseiniai – „Žemaitijos Jeruzalė“

Ekskursija skirta atskleisti žydiškojo Raseinių miesto pusę. Nuo istorijos iki žydų kultūros likučių mieste. Gidas Jus nukels į XIX – XX a. Raseinių miestą, nurodys kur kokios žydų įstaigos ar įmonės buvo. Muzikanskio limonadinė, Didžioji žydų sinagoga, Chajetienės namas, tai tik maža dalis objektų, kurie garsino Raseinius.

Ekskursija po Raseinių miesto civilines kapines

Sakoma, jei nori pažinti miestą ar kaimą, pirmiausia nueik į jo kapines. Antkapiai atskleis istorijas apie žmones, istorinius įvykius; skaičių kombinacijos nukels tave į masę istorijos įvykių; kai kurie paminklai atskleis įdomius faktus. Ekskursijos metu aplankomi žymių raseiniškių kapai, memorialai skirti partizanams, tremtiniais, savanoriams.

RASEINIŲ RAJONE:

Pažintinės ekskursijos po Raseinių kraštą

Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ arba Jūsų pasirinkti profesionalūs gidai sukurs Jums asmeniškai tinkantį pažintinį Raseinių krašto maršrutą. Vieni iš populiariausių maršrutų:

  1. Ariogala – Ugioniai – Betygala – Maslauskiškių malūnas – Maironio tėviškė ir gimtinė – Šiluva – Lyduvėnai – Raseiniai
  2. Raseiniai – Kejėnų archeologinis kompleksas – Palukščio dvaras – Ariogala
  3. Raseiniai – Maironio Tėviškė ir Gimtinė – Maslauskiškiai – Betygala
  4. Raseiniai – Viduklė – Molavėnai – Nemakščiai

Piliakalniai ir baltų šventvietės

Raseinių rajone yra 25 piliakalniai, ekskursijos metu siūlome aplankyti Molavėnų piliakalnių kompleksą ir  Padubysio piliakalnius.

Sakralinės ir memorialinės vietos

Raseinių, Šiluvos ir Tytuvėnų barokinės bažnyčios, Simono Stanevičiaus gimtoji sodyba Kanopėnuose, Poeto Maironio tėviškė – Pasandravio istorinis draustinis.

Lietuvos partizanų takais

Ariogalos miestas ir apylinkės garsėja Dainų slėniu, kuriame kasmet rugpjūčio mėnesį vykstą tremtinių ir politinių kalinių sąskrydžiai. Dar sovietiniai metais šiame krašte vyko aktyvios partizaninio pasipriešinimo kovos. Natūralu, kad Ariogalos mieste ir apylinkėse yra nemažai istorinių ir memorialinių vietų menančių tai. Ekskursijos metu siūloma susipažinti su Lietuvos partizanų vadavietės bunkeriu esančiu Daugėliškių miške ir Ariogalos miesto kapinėmis, kurios slepia ne vieną istoriją susijusią su partizanais.

Jono Pauliaus II piligrimų kelias

Ekskursija parengta įamžinti Popiežiaus apsilankymą Lietuvoje 1993 m. rugsėjo 4 – 8 d. Šiluvos šventovė, Tytuvėnai, Kryžių kalnas ir Šiaulių katedra, tai objektai, kuriuose meldėsi Popiežius Jonas Paulius II.

Daugiau informacijos:

el.p. info@atraskraseinius.lt

tel. +370 618 34 611; +370 613 55 060

RASEINIŲ KRAŠTO GIDAI:

Arnas Zmitra

+370 602 14 274, arnas@atraskraseinius.ltveda lietuvių ir anglų kalbomis

Gražina Pečkaitienė

+370 612 82393, peckaitiene@gmail.comveda lietuvių ir rusų kalbomis

Lina Kantautienė

+370 663 51100, el. p. kantaute@gmail.comveda lietuvių ir rusų kalbomis