VMI: Gyventojams jau skirstomos turgavietės mokesčio kompensacijos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad daugiau nei 300 Kauno apskrities gyventojų per Mano VMI gavo pranešimus apie teigiamą sprendimą jiems skirti negrąžintinas 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijas. Turgaviečių prekiautojų sąskaitas iš viso papildys apie 95 tūkst. eurų.

„Turgavietės mokesčio kompensaciją, pakartotinai pateikę paraiškas, galės gauti dar 5 Kauno apskrities turgaus prekiautojai, jei turės galiojantį asmens dokumentą. Pranešimų apie neigiamą sprendimą ir jo priežastis sulauks 67 smulkieji verslininkai, kurie pateikė paraišką kompensacijai, tačiau neatitinka nustatytų kriterijų jai gauti, t. y. nevykdė apraše numatytu laikotarpiu nurodytos veiklos“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Naujausiais duomenimis, 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijos Kaune pasieks 150 turgaviečių prekiautojų, Kauno r. – 41, Kėdainių r. – 28, Jonavos r. – 27, Prienų r. – 27, Raseinių r. – 24, Kaišiadorių r. – 19, Birštone – 1.

VMI primena, kad nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių turgaus prekiautojų paraiškos negrąžintinai 300 eurų kompensacijai gauti per Mano VMI priimamos iki birželio 1 d. arba kol bus paskirstyta visa pagalbos priemonei skirta 2 mln. eurų suma. Prisijungus prie Mano VMI, gyventojams paraiškos pildyti nereikia, ji yra užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją reikia tik perskaityti ir pateikti. Instrukciją, kaip pateikti paraišką, galima rasti čia.

 • Kompensaciją gali gauti turgaus prekiautojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:
  Turgavietėje prekiavo ne maisto produktais, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą:

EVRK 47.8 „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėje“ grupėje arba EVRK 47.82 „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba/ir EVRK 47.89 „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“

arba įsigiję verslo liudijimą:
003 Prekyba tik ne maisto produktais, 004 Prekyba, 068 Audiovizualinių kūrinių ir (arba) fonogramų bet kokiose laikmenose platinimas (prekyba ir (arba) nuoma).

   • Nurodytoms veikloms individualią veiklą pagal pažymą buvo įregistravę ar įsigiję verslo liudijimą (bent vienai dienai) nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d.
   • Yra sumokėję arba įsipareigoję sumokėti turgavietės mokestį už 2020 m. gruodžio mėnesį ir/ar 2021 metus bei tą patvirtins teikdami paraišką.
   • Įsipareigoja tęsti nurodytą prekybos ne maisto produktais veiklą ir 2021 metais bei tai patvirtins teikdami paraišką.
   • Pateikė metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus (jei tokią pareigą turėjo).
   • Nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla.
   • Turi galiojantį asmens dokumentą.
   • Lietuvos finansų įstaigoje turi galiojančią atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą.

Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMI informuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama, ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl.

Gautas paraiškas VMI perduoda įvertinti ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (toliau – LVPA), kad pastaroji nustatytų, ar turgavietės mokesčio kompensacija neviršija didžiausios leistinos pagalbos sumos, nustatytos Europos Komisijos reglamentu[1]. LVPA tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą pateikia Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą dėl kompensacijos skyrimo, prekiautojui skirtą kompensaciją perveda Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Pavedimas atliekamas į vėliausiai prekiautojo Lietuvos finansų įstaigoje atidarytą banko sąskaitą.

Konsultacijas turgavietės mokesčio kompensacijos klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882 (arba +370 5 260 5060), taip pat papildomais telefonais pagal aptarnavimo teritorijas.

[1] Bendra suteiktos pagalbos (įskaitant ir kitas priemones) suma neturi viršyti 200 tūkst. eurų per pastaruosius 3 mokestinius metus.

VMI informacija

 

Scroll to Top Skip to content