Išrinkti atviro idėjų konkurso „Raseinių miesto vartai“ prizinių vietų nugalėtojai

2021 m. lapkričio mėn. Raseinių rajono savivaldybė ir VšĮ „Atrask Raseinius“ paskelbė kvietimą į atvirą idėjų konkursą naujiems Raseinių miesto vartams sukurti. Kūrėjai buvo kviečiami teikti architektūrinius, landšaftinius sprendinius ir idėjas tinkančias vietos charakteriui, atspindinčias miesto istorinę raidą bei įsitvirtinusius simbolius. Šio konkurso tikslas – sukurti šiuolaikiškus ir patrauklius miesto vartus Raseinių miesto gyventojams ir svečiams.

Idėja unikaliems, miesto dvasią atspindintiems vartams – iššūkis nemenkas. Siekiant išrinkti geriausią kūrybinį sumanymą, buvo sudaryta 11 narių vertinimo komisija iš įvairių įstaigų ir organizacijų. Komisijoje dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos, Raseinių rajono savivaldybės tarybos, Lietuvos architektų sąjungos, Statybos inžinierių profesinės sąjungos ir kitų įstaigų atstovai. Vasario 24 d. vykusiame posėdyje buvo analizuojamos ir vertinamos konkursui pateiktos idėjos. Sulaukta 9 pasiūlymų iš 7 kūrėjų. Komisijos nariai išreiškė nuomonę, kad miesto vartai yra tarsi gynybinės miesto sienos simbolis, turi būti monumentalūs, šiuolaikiški, tinkamai pritaikyti esamai lokacijai, ilgaamžiai,  atspindintys miesto vizualinį identitetą. Susumavus komisijos skirtus balus, I vietą užėmė VšĮ „Rieduliai“ direktoriaus Tado Gutausko idėja. Anot, autoriaus, kuriant naujus Raseinių miesto vartus buvo remtasi jau atpažįstamu ir įaugusiu į žmonių sąmonę simboliu – lūšimi, kuris vaizduojamas dabartiniuose Raseinių miesto vartuose. II vieta atiteko Justinos Aukštakytės idėjai. Kūrėjos nuomone, vartai gali tapti moderniu ir šiuolaikiškai atrodančiu objektu, kuris galėtų tapti ne tik miesto riboženkliu, bet ir traukos vieta kaip ir miesto gyventojams, taip ir svečiams. Todėl siūlė vartų aplinką pritaikyti maloniam stabtelėjimui. III vietą užėmė „Architektūros linija“ (autoriai – G. Čaikauskas, M. Stražinskaitė), šios idėjos autoriai kuriant naujuosius miesto vartus nusprendė nenaudoti miesto herbo – heraldinės lūšies, o pažvelgti į istorinį miesto ir krašto savitumą ir išskirtinumą, atsižvelgiant į tai, jog Raseiniai buvo Žemaitijos sostinė. Raseinių rajono savivaldybė I-III vietų nugalėtojus apdovanos piniginiais prizais (pirmosios vietos laimėtojui – 2000,00 Eur; antrosios vietos laimėtojui – 1000,00 Eur; trečiosios vietos laimėtojui – 500,00 Eur). Komisijos posėdyje taip pat vienbalsiai nuspręsta skirti papildomą piniginį prizą (300 Eur) mokinei Augustei Ragalskytei ir mokytojai Ginai Kozikienei už pasiryžimą dalyvaujant konkurse.

Anot, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Armando Mockaus, buvo tikėtasi didesnio dalyvių aktyvumo, tačiau bendrai yra patenkintas pateiktų darbų įvairove. Nei viena idėja nebuvo be trūkumų, tačiau T. Gutausko darbas turėjo jų mažiausiai, kurie bus išspręsti bendradarbiaujant kartu su autoriumi. Naujieji miesto vartai pakeis senuosius dvejuose įvažiavimuose į miestą – prie Paraseinio ir Trupinėlių kaimų. Konkurso organizatoriai primena, kad konkursas yra tik pirmas etapas ir komisija išrinko tik idėją, kuri gali būti koreguojama atsižvelgiant į specialistų pastabas.

 

I vietą užėmė VšĮ „Rieduliai“ direktoriaus Tado Gutausko idėja

Be pavadinimo

II vieta atiteko Justinos Aukštakytės idėjai

1 Grafinė dalis 1

III vietą užėmė „Architektūros linija“ (autoriai – G. Čaikauskas, M. Stražinskaitė)

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

 

 

Scroll to Top Skip to content