Ką svarbu prisiminti apgyvendinimo paslaugų teikėjams?

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojas, norintis teikti apgyvendinimo paslaugas, tą gali daryti dviem būdais: įsigijęs verslo liudijimą arba neįsigijus verslo liudijimo, tačiau metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 2 d. deklaruojant iš nuomos gautas pajamas ir sumokant 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM).

Gyventojas nuomoti savo būstą gali įsigijęs verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“. Asmuo, turintis gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą (butą, sodybą, apartamentus ir pan.) bei norintis jį nuomoti ir teikti papildomas paslaugas, pavyzdžiui, pasiūlyti svečiams pusryčius, tai daryti gali įsigijęs verslo liudijimą „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“ arba „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“.

Verslo liudijimą galima įsigyti pageidaujamam laikotarpiui (bet ne mažiau nei 5 dienoms per metus, dienos gali eiti ir ne iš eilės). Atitinkamai proporcingai už pasirinktas veiklos dienas apskaičiuojamas mokėtinas fiksuoto dydžio pajamų mokestis. Verslo liudijimų kainas lemia veiklos teritorija, rūšis bei vykdymo laikotarpis. Verslo liudijimų fiksuotus pajamų mokesčio dydžius atitinkamiems metams tvirtina vietos savivaldybių tarybos, o preliminarią verslo liudijimo kainą padės apskaičiuoti VMI įdiegta skaičiuoklė https://www.vmi.lt/evmi/verslo-liudijimu-skaiciuokle.

Įsigyti verslo liudijimus galima apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir prisijungti prie Mano VMI arba bet kuriame VMI teritoriniame padalinyje. Su verslo liudijimu gyventojas gali nuomoti tik gyventojams ir tik gyvenamosios paskirties patalpas. Jei gyventojas savo patalpas nuomoja juridiniam asmeniui (įmonei, įstaigai, organizacijai), tai 15 proc. GPM turi išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą pajamas išmokanti įmonė. Jei gyventojas per metus negavo kitų privalomų deklaruoti pajamų, tai iš įmonės gautų patalpų nuomos pajamų deklaruoti neprivalo.

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI „Youtube“ kanale.

Scroll to Top Skip to content