Ką verta prisiminti poilsiaujant gamtoje?

Šiandiena Lietuva ir visas pasaulis susiduria su neeiline situacija. Tenka susitaikyti ir su faktu, kad nebegalime laisvai judėti po užsienio valstybes, taip kaip buvome įpratę iki šiol. Visiškai nenuostabu, kad dažnas šiuo metu renkasi keliones po Lietuvą. Prasidėjus vasarai vietinis turizmas dar labiau suaktyvėjo, vis daugiau žmonių plūsta į gamtinius objektus – piliakalnius, poilsiavietes, pažintinius takus ir kt. VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda džiaugiasi kelis kartus padidėjusiais turistų srautais, tačiau tuo pačiu nori priminti, kad ne visos lankytinos vietos yra pritaikytos tokiems lankytojų srautams, todėl labai prašome, kad leisdami laisvalaikį gamtoje, keliautojai laikytųsi tam tikrų taisyklių:

  1. Gerbkite žmones gyvenančius prie lankytinų objektų ir nesibraukite į jų privačias valdas, nestatykite automobilių privačiose teritorijose.
  2. Autotransporto priemonėmis važinėkite tik keliais, statykite aikštelėse arba šalikelėje ne arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio.
  3. Keliaudami su šunimi veskite jį su pavadžiu, antsnukiu, nepaleiskite laisvai bėgioti.
  4. Visas savo atsineštas ar rastas šiukšles išsineškite, neterškite vandens telkinių ir/arba pakrančių.
  5. Stovyklaukite, kurkite laužus tik tam skirtose vietose.
  6. Negadinkite užrašų, ženklų, rekreacinių įrenginių.
  7. Nenaikinkite ir nežalokite medžių, krūmų, neardykite miško paklotės ir dirvožemio.
  8. Netriukšmaukite, nebaidykite paukščių ir žvėrių, neardykite skruzdėlynų.

VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda tikisi, kad atėję į gamtą išeidami paliksite ją tokią pat kaip radote, o išsinešite tik pačias geriausias emocijas ir puikiausius prasminimus. Linkime nepamirštamų atradimų Raseinių krašte!

 

Parengė VšĮ „Atrask Raseinius“

Scroll to Top Skip to content