Festivalis Molavėnuose

Džiugi žinia! XXI-asis glaustas festivalis “Mėnuo Juodaragis” vieniems metams atsivers naujoje ypatingoje vietoje – šiemet jis keliaus į Vakarų Lietuvą, Žemaitijos prieigas, Raseinių kraštą. Trijų dienų šventė vyks įspūdingame Molavėnų piliakalnių komplekse. Festivalis vyks rugpjūčio 24-26 dienomis.

Molavėnai yra Pašešuvio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Viduklės ir Kryžkalnio. Dviejų piliakalnių, kuriuos skiria 400 metrų, slėnis apsupas miškingų šlaitų ir vaizdingų Šešuvio upelio kilpų. Šis galingų šlaitų, ąžuolų ir akmenų gamtovaizdis išties pakeri ir žada labai įkvepiančias erdves Juodaragio vyksmams! Vieno piliakalnių papėdėje esančią pagrindinę sceną žiūrovai matys per upelį, prie kito įsikurs antroji festivalio scena, taip pat Kino ir paskaitų palapinė, Amatų kiemas, lauko kavinės ir įvairių meninių veiklų židiniai.

Seniausi žmonių gyvenimo pėdsakai šioje vietovėje siekia geležies amžių (IV-V a.). Molavėnų vietovė tiek įspūdinga, kad kai kurių istorikų nuomone čia galėjo būti garsieji Pilėnai. Draustinyje yra valstybės saugomas šimtametis Molavėnų ąžuolas ir mitologinis Skirtino akmuo. Savo pėdsaką prie Molavėnų paliko ir pokario partizanų kovos.

Garsindama savo krašto paveldą, Raseinių savivaldybė paruošė piliakalnių teritoriją lankymui, čia kasmet rengiamos krašto šventės, koncertai ir spektakliai.

MJR svečiavimasis Raseinių krašte turėtų praturtinti margą festivalio programą žemaitiškais akcentais. Apylinkių baltiški kultūriniai klodai įspūdingi, tad tai bus proga pažinti šios žemės šviesuolius, jų istorijas ir protėvių palikimo ženklus.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite:

https://www.facebook.com/MJRfest/
http://www.mjr.lt/XXI/lt/

Mėnuo Juodaragis informacija

Scroll to Top Skip to content