Nemokami kino seansai po atviru dangumi Raseiniuose ir Ariogaloje

VšĮ „Atrask Raseinius“ jau penktus metus iš eilės džiugina gyventojus nemokamais lietuviško kino seansais. Po ilgai besitęsusio karantino, išsiilgę kino mėgėjai turėjo galimybę pasimėgauti režisieriaus Raimundo Banionio kūrybos filmais „Purpurinis rūkas“ ir „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“. Šįkart filmai buvo rodomi dviejose vietose – kultūros centro kiemelyje Ariogaloje ir Maironio parke Raseiniuose.

Liepos 27 d. vakarą pirmą kartą Ariogaloje visus kvietėme žiūrėti tarptautinio pripažinimo sulaukusią istorinę dramą „Purpurinis rūkas“. Felikso Rozinerio apsakymo motyvais sukurta juosta pasakoja sudėtingą Lietuvos žydo Jozefo, partizanų vado Vlado ir jų abiejų mylimosios Janės istoriją. Na, o trečiadienį į Maironio parką rinkosi neabejingi lietuviško kino klasikai. „Praėjusią vasarą per lietuviško kino naktį parke rodėme restauruotą filmą „Riešutų duona“, tuomet įsitikinome, kad raseiniškiai pasiilgę lietuviškos kino klasikos, todėl šiemet nusprendėme parodyti „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio.“ – teigė „VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra. Šis filmas apie lietuvių „hipių“ kartą, apie metą, kai susidegino Romas Kalanta, kai prasidėjo menininkų emigracija ir suaktyvėjo slaptųjų tarnybų veikla.

Tradiciškai, visus atėjusius prieš filmą kvietėme dalyvauti loterijoje, kurioje dovanojome gausybę prizų – Raseinių krašto fotoalbumų, Keliautojo žinynų „Ariogalos ir Betygalos kraštas“ bei suvenyrų su naujuoju Raseinių miesto ženklu ir šūkiu „Raseiniai – pamatyk iš naujo“ ir kt. VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda džiaugiasi, kad į abu renginius susirinko iš tiesų gausus būrys žiūrovų. Tikime, kad ne paskutinį kartą džiuginome rajono gyventojus kinu po atviru dangumi!

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Scroll to Top Skip to content