„Raseiniškių protai“ 2018

 

Jau šeštus metus iš eilės sausio pabaigoje būrys raseiniškių susirinko nusiteikę pasivaržyti žiniomis – dalyvavo konkurse „Raseiniškių protai“. Tai renginys, kuriame užduodami klausimai, susiję su Raseinių rajonu.

Nuo 2013 metų apie Raseinių kraštą buvo sugalvoti 300 klausimų.

Šiemet „Raseiniškių protuose“ dalyvavo 12 komandų. Kai kurios dalyvauja nuo konkurso gimimo pradžios – „Magdės“ (Viktoro Petkaus mokyklos mokytojos.), „Šaltinis“ (Šaltinio mokytojai), „Gruzdiškė“. Šiemet protus lavino ir Šiluvos – Lietuvos kultūros sostinės 2018 m. komanda, pasivadinusi „Sostiniečiai“.

Kaip ir kasmet, konkurse buvo 5 turai, po 10 klausimų. Visus klausimus daugiau ar mažiau siejo Raseinių rajonas ir juo susiję žmonės.

Vienas iš klausimų sudarytojų Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos bibliotekininkas Jonas Brigys šiam konkursui įvardinti jau rado žodį – raseinistika.

Klausimus, kaip ir nuo protmūšio susikūrimo pradžios, sudarinėjo VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centro „Atrask Raseinius“ l. e. p direktorius Arnas Zmitra, Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojas ekspertas Jonas Janušas, Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė, Dubysos regioninio parko vyriausioji specialistė Laimutė Pečkaitienė.

„Klausimų buvo visokių. Pirmasis turas buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Vienas įdomesnių faktų, susijusių su šiuo įvykiu – nuo Girkalnio kilęs Povilas Dogelis vasario 16 d. pasirašant Nepriklausomybės aktą, kaip rašė savo prisiminimuose, jam teko garbė parūpinti plunksnakočius, – vieną iš klausimų atskleidė konkurso organizatorius A. Zmitra.

– Kaip sakė komisijos nariai, trečias turas buvo „žudikas“, kurio metu dauguma komandų gavo iki 3 taškų. Sunkūs klausimai parinkti tam, kad išaiškėtų daugiausia išmananti komanda. Jame buvo klausiama, kuri rajono mokykla turi daugiausia mokinių, koks naujas (jau 26-as) piliakalnis atrastas Raseinių rajone. Buvo paklausta ir kokie dar 9 Lietuvos miesteliai paskelbti mažąja Lietuvos kultūros sostine 2018 m.“

Gana daug emocijų sukėlė klausimas apie Gėluvos vardo kilmę, pasak legendos į šią vietovę žmonės traukė melstis dėl dantų gėlos, taip ir atsirado Gėluvos pavadinimas.

Minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną ir prisidedant prie tarptautinės kampanijos #WeRemember, buvo klausimas, susijęs su Raseinių žydų bendruomene.

Garbingai pirmąją vietą jau antrus metus iš eilės su 38,75 taško iškovojo „Raseinių liberalai“, kaip juokavo kiti protmūšio dalyviai, kas pasiima į komandą „Raseinių auksinį protą“ Šarūna Blinstrubą, tam sėkmė garantuota.

Antroji vieta su 31 tašku atiteko „Gruzdiškės“ komandai. Trečios liko, antrus metus iš eilės, „Magdės“ (28,25).

Organizatoriai labiausiai džiaugiasi, kad atėję į „Raseiniškių protus“ dalyviai ne tik pasitikrina žinias, sužino naujų faktų, bet ir puikiai praleidžia laiką – atsakinėdami į klausimus raseiniškiai, krizeno, dainavo, juokavo, džiaugėsi!

Nuotraukų galeriją rasite čia: Facebook.

Scroll to Top Skip to content