Raseiniuose atidengtas suoliukas Zitai Kelmickaitei

Muzikologės, laidų vedėjos Zitos Kelmickaitės gyvybė netikėtai užgeso gegužės 27 d. rytą. Siekiant įamžinti anapilin išėjusios muzikologės atminimą, LRT paskelbė akciją „Prisėsk su Kelmickaite“ ir ragina Lietuvos bendruomenes savo miestuose, miesteliuose ar kaimuose pastatyti po suoliuką jai atminti. Akcijos sumanytojas, LRT žurnalistas Edvardas Kubilius sako, kad tai būtų įspūdinga padėka Z. Kelmickaitei – išskirtinei asmenybei, kuri save barstė žmonėms iš įvairių Lietuvos kampelių.

Rugpjūčio 13 d. Raseiniuose buvo atidengtas trečias suoliukas Zitai Kelmickaitei atminti. Moteriai Raseinių kraštas buvo svarbus – Raseinių rajone esančiuose Užumedžio ir Vengerskų kaimuose leisdavo laiką pas giminaičius. Be to, abu tėvai gyveno Raseinių krašte, čia palaidoti, dalis artimųjų ir šiandien tebegyvena. Prie turizmu besirūpinančios viešosios įstaigos „Atrask Raseinius“ pastato (Vytauto Didžiojo g. 17) atidengtas iš medžio ir metalo pagamintas suoliukas Zitai Kelmickaitei. Ant suoliuko – muzikologės mintis: „Su šviesiomis akimis ir meilės kupina širdimi gali kalnus nuversti“. Ją išrinko VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra. Sekmadienį vykusiame renginyje dalyvavo šios akcijos iniciatorius Edvardas Kubilius, Zitos pusbrolis raseiniškis Bronislovas Globys su žmona Terese.

Suoliuko atnaujinimo darbus finansavo Raseinių Rotary klubas. Klubo atstovas Arminas Elijošius sako, kad idėja suoliuku įamžinti Zitos Kelmickaitės atminimą puiki, nors pats su ja ir nėra bendravęs. „Aš ją gerbiu kaip žemaitiškų šaknų žmogų. Manyčiau, kad Raseiniai labai tinkama vieta žemaitei Kelmickaitei atminti“, – šypsosi A. Elijošius. Tačiau suoliuku neplanuojama apsiriboti – vietos liaudies meistras, kryždirbys Ričardas Ramanauskas kuria medinę Zitos Kelmickaitės skulptūrą, kurią su suoliukų kompozicija planuojama pastatyti Nemakščiuose Leono Tamulevičiaus įkurtame Aštuonračio muziejuje.

Scroll to Top Skip to content