Raseiniuose įsteigta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė

Lapkričio 22-ąją Raseinių regiono verslo bendruomenė žengė svarbų žingsnį, kuris tikrai įeis į Raseinių rajono istoriją – atidaryta Kauno prekybos, pramonės ir amatų (KPPA) rūmų Raseinių atstovybė. Jos vadovė Vaida Gruzdžiūnienė viliasi, kad atsiras glaudesnis vietos valdžios, verslininkų ir Rūmų ryšys, kurio iki šiol regionuose dažnai trūksta.
Steigimo iškilmėse dalyvavo KPPA rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė, KPPA rūmų Verslo bendruomenės skyriaus vadovė Vera Mileikienė, taip pat Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemerai Mingaudas Tamaliūnas ir Jonas Vazgys bei administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas.
„Tai viena stipriausių tarptautinių organizacijų, kuri veikė net gi tarpukaryje ir vienija be galo daug verslo subjektų. Atstovybės steigimas čia yra didžiulė galimybė Raseiniams, todėl tikimės, jog ši atstovybė bus aktyvi, bendruomenė gausės ir į jos gretas įsijungs tikrai ne vienas naujas verslas“, – sveikindamas kalbėjo meras A. Nekrošius.
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPAR) yra vienintelė verslo savivaldos organizacija Lietuvoje, veikianti specialaus Prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymo pagrindu. KPPA rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė paminėjo, kad idėja Rūmų atstovybę atidaryti Raseiniuose brendo jau keletą metų. Matant, kad apskrityje yra pakankamai aktyvių įmonių, kurios nori, gali ir sutinka bendradarbiauti bei sulaukus verslininkų palaikymo, idėja pagaliau įgyvendinta.
Renginio metu taip pat buvo pasveikinti 4 nauji atstovybės nariai – įmonių atstovai, jiems įteikti KPPA rūmų nario pažymėjimai: UAB „Raimelita“, UAB „Agrobond“, UAB „VairuojameLT mokymų centras“, MB „I&R business partner group“.
Atsižvelgiant į tai, jog keletas Raseinių rajono įmonių jau anksčiau priklausė Kauno filialui, buvo kviečiami ir šių įmonių atstovai, kurie pasidalino savo lūkesčiais ir pasiūlymais. Renginyje kalbėjo: UAB „Danspin“ direktorius Rosvaldas Kunickas ir Raseinių technologijos ir verslo mokyklos direktorė Aurelija Dragūnaitė. Jie sveikino verslininkus prisijungus prie pasaulinės organizacijos ir linkėjo išnaudoti visas teikiamas šios atstovybės naudas.
Raseinių atstovybei kol kas priklauso 7 nariai. Jų specifikacija – labai įvairi: nuo tekstilės ir švietimo iki statybų ir agrokultūros. Įvairi specifikacija – įvairios ir verslininkų patirtys, sėkmės ir sunkumų istorijos, kuriomis jie ir dalijasi. Prisijungti aktyviai kviečiami visi gamybinę, prekybinę, paslaugų ir kitokią ekonominę veiklą vykdantys ūkio subjektai bei švietimo organizacijos.
Raseinių atstovybė pasiruošusi atstovauti verslo interesams, formuoti verslui palankią aplinką. Atstovybės vadovė įsitikinusi, kad reikia išgirsti visus, spręsti kilusius nesklandumus, kad verslo aplinka būtų kuo malonesnė ir palankesnė visoms suinteresuotoms grupėms. Žadama skatinti eksportą, esant reikalui, padėti ruošti prekybos dokumentus, skatinti ryšių užmezgimą. Gavus prašymų iš verslo žmonių, bus bandoma juos tenkinti ir stengtis, kad ryšiai būtų naudingi pačiai verslo bendruomenei. Taip pat planuojama rengti mokymus, seminarus, teikti konsultacijas.
Prekybos, pramonės ir amatų rūmų raida atspindi sudėtingą XX a. Lietuvos valstybės istoriją, iliustruoja šalies ūkio kaitą, pramonininkų ir prekybininkų telkimosi procesą. Rūmai Lietuvoje pradėjo veikti 1925 m. Per šį laikotarpį rūmams pavyko padėti pamatus verslo bendruomenės santykiams, pagrįstiems solidarumu ir savitarpio pagalba, tapti pripažintais ir atsakingai veikiančiais valdžios partneriais, sukurti paslaugų verslui sistemą, efektyviai veikti integruotoje Europos ir pasaulio verslo aplinkoje.
Raseinių rajono savivaldybės informacija
Scroll to Top Skip to content