Renginys „Bažnyčių naktys“ Raseinių rajone

Jau antrus metus Bažnyčių naktų renginiai pasklido po keturias savivaldybes, dovanodami gausybę kultūrinių patirčių tiek vietiniams, tiek atvykėliams. Liepos 21–24 dienomis vyko nemokami sakralinės muzikos koncertai, ekskursijos ir kitos veiklos. Raseinių rajone šis renginys truko tris dienas. Prasidėjęs Šiluvoje, tęsėsi Nemakščiuose ir finišavo Raseiniuose. Šventinio savaitgalio metu visi buvo kviečiami dalyvauti šv. Mišiose, pažintinėse ekskursijose bei koncertuose bažnyčiose.

Šis kultūros ir pažinimo savaitgalis startavo Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje, kur šv. Mišias aukojo pats arkivyskupas Lionginas Virbalas, o šventišką atmosferą padėjo kurti nepakartojamos „Šatrijos“ choro giesmės. Vėliau muziejininkė Rūta Giniūnaitė pakvietė visus susirinkusiuosius į pažintinę ekskursiją ,,Gyvoji piligrimystė kultūros paveldo keliu”. Vakaro prietemoje vykusi ekskursija po Šiluvos šventovę buvo išskirtinė galimybė pajausti šią vietą kitaip. Na, o gausiausio susidomėjimo sulaukė Šv. Kristoforo orkestro ir solistės Noros Petročenko koncertas Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje.

DSC08393JPG

Šv. Kristoforo orkestro ir solistės Noros Petročenko koncertas Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje

Antrąja dieną renginių ciklas persikėlė į šių metų mažąją Lietuvos kultūros sostinę – Nemakščius. Vakaras pradėtas šv. Mišiomis Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčioje. Vėliau, garsiajame Aštuonračio muziejuje, jo šeimininkas Leonas Tamulevičius, supažindino ne tik su daugybe įdomiausių eksponatų, bet ir su Nemakščių miestelio žymiausiomis asmenybėmis, bei svarbiausiai istoriniais faktais. Čia susirinkusiems pasitaikė neeilinė proga, su pačiu Leonu, pasivažinėti po Nemakščius savadarbe aštuonrate mašina. Vakarą vainikavo subtili sakralinės muzikos ir poezijos valanda „Giesmė ir žodis Tavo garbei“ su Aiste Pilibavičiūte (sopranas), Dainiumi Puišiu (baritonas), Gražina Urbonaite (aktorė) ir Čiurlionio styginių kvartetu.

DSC08518JPG

Sakralinės muzikos ir poezijos valanda „Giesmė ir žodis Tavo garbei“

Sekmadienį Bažnyčių naktys grįžo į Raseinius, kartu su Arno Zmitros vesta pažintine ekskursija po Raseinių miestą, kur susirinko gausus būrys miestelėnų ir svečių. Ekskursijai pasibaigus visi patraukė klausytis koncerto „Muzika sielai“, kuris vyko Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Nuostabią muziką susirinkusiems dovanojo raseiniškė Ieva Goleckytė (sopranas). Kartu su ja kūrinius atliko Gabrielė Bukinė (sopranas), Joris Rubinovas (bosas) ir pianistė Beata Andriuškevičienė.

DSC08595JPG

Pažintinė ekskursija po Raseinius

Nuoširdžiai dėkojame prie renginio įgyvendinimo Raseinių rajone prisidėjusiems partneriams – Šiluvos piligrimų centrui, Šiluvos parapijai, vysk. Lionginui Virbalui, choro Šatrija vadovui Gražvydui Jegnorui ir visiems choristams, Nemakščių klebonui Arūnui Bladžiui, Leonui Tamulevičiui, Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai, už nepamirštamą apšvietimą ir įgarsinimo sprendimus esame dėkingi Raseinių rajono kultūros centrui.

Bažnyčių naktų projektą bendrai organizuoja – VšĮ „Atrask Raseinius“, Tytuvėnų piligrimų centras, Šiaulių turizmo informacijos centras, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, finansuoja – Raseinių rajono savivaldybė, Šiaulių miesto savivaldybė, Kelmės rajono savivaldybė, bei Šiaulių rajono savivaldybė. Šiais metais projekto įgyvendinimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Tikimės, kad antrus metus vykęs didžiulis renginys, apėmęs net kelis rajonus vyks ir toliau bei taps tradiciniu.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Scroll to Top Skip to content