Šiemet atraskite Raseinius

Šiemet VšĮ „Atrask Raseinius“ į tarptautinę turizmo parodą „Adventur 2020“ veža dvasinės sveikatos idėją ir gyvąją piligrimystę iš Šiluvos. Be šio svarbaus aspekto, parodoje dar pasakosime apie tai, kad Raseinių rajonas turistus 2020 metais sutiks keletu įspūdingų naujovių bei jau pamėgtais tradiciniais, naujas formas įgavusiais ir sustiprėjusiais, renginiais. Nuo pavasario poeto Maironio memorialinis muziejus visus pasitinka atnaujintomis ir netikėtomis erdvėmis. Vasarą keliautojus džiugins nepamirštamas Liepos 6-sios renginys Molavėnų piliakalnių komplekse. Taip pat liepą Šiluvoje prasidės, Eimunto Nekrošiaus tradicijas tęsianti, teatrų bienalė. Na, o rugpjūtį visą rajoną užlies Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio garsai. Rudeniop aukščio fanams atsivers garsusis Lyduvėnų geležinkelio tiltas ir Dubysos regioninio parko lankytojų centro ekspozicija. Sezoną vainikuos svarbiausias įvykis – Didieji Šilinių atlaidai, įprasminantys Raseinių rajoną kaip piligrimystės centrą.

Raseinių krašto istorijos muziejus įgyvendino projektą „Pasandravio istorinio draustinio pritaikymas kultūrinėms ir edukacinėms reikmėms“. Naujų technologijų ir meninių sprendimų pagalba sukurta įdomi kultūrinio pažinimo aplinka. Meninė instaliacija „Pasandravio dvaras“ tai atkurtas tikslus gimtojo Maironio dvaro pastato kontūras. Pasandravio dvarvietėje sutvarkytas akmeninis XIX a. svirnas. Meninių video projekcijų pagalba svirne ir šulinyje „atgimsta“ susimąstęs Maironis. Bernotuose įkurdinta meninė instaliacija „Maironio tėvų namai“. Sukurta pastatą atkartojanti erdvėje „tirpstanti“ vizualizacija.

Liepos 6-ąją Raseinių rajonas mini įspūdinga švente, didingame Molavėnų piliakalnių komplekse. Kaip ir kasmet, raseiniškiams ir visiems norintiems čia vyks nemokamas renginys su žymiausiai Lietuvos aktoriais, šokėjais ir režisieriais. Pasirodymas rengiamas būtent šiai šventei Molavėnuose. Renginį vainikuos fejerverkų šou.

Liepą prasideda Teatrų bienalė Šiluvoje, tai tęstinis kultūrinis projektas, skirtas atskleisti vietos dvasią per kultūrines patirtis. Trejus metus iš eilės liepos viduryje čia vyko „Meno forto“ spektakliai, sulaukę didžiulio publikos dėmesio. Teatrų bienalė nuosekliai pratęs šį įdirbį, tuo pačiu įamžindama Eimunto Nekrošiaus atminimą. Bienalė orientuojama į platesnę šiuolaikinio teatro sferą – čia bus pristatomi ne tik klasikiniai dramos pastatymai, bet ir gatvės teatras, modernus šokis, tarpdisciplininiai performansai. Tai unikali patirtis tiek teatrinio lauko žinovui, tiek ir atvykusiam piligrimui – atrasti teatrą ne standartinėse erdvėse ir pajusti, jog V. Šekspyras buvo teisus „Gyvenimas – tai teatras“.

Rugpjūtį visą rajoną sudrebins trečiasis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis. Jo programoje, be pagrindinių koncertų, taip pat planuojamos kūrybinės dirbtuvės, teminiai vakarai, susitikimai su atlikėjais ir autoriais. Didžioji renginio auditorijos dalis dažnai tokios muzikos klausosi pirmą kartą. Neformalus bendravimas festivalio klube padės „priimti“ šį renginį ne kaip oficialų koncertų ciklą, tačiau kaip įvykį, kuris tiesiogiai įsipina į įprastą miesto gyvenimą. Koncertai kultūros paveldo objektuose – Maslauskiškių vandens malūne, Ugionių bažnyčioje, pritraukė nemažai klausytojų, todėl šią tradiciją organizatoriai planuoja tęsti ir 2020 metais. Įvairių šalių atlikėjai pristatys skirtingus šiuolaikinės muzikos žanrus, bus galima susipažinti su pačiomis naujausiomis šiuolaikinės muzikos tendencijomis.

2020 m. rudenį Lyduvėnų geležinkelio tiltas pasitiks pirmuosius aukščio ištroškusius kelionių entuziastus. Po tiltu einantis pėsčiųjų tiltelis bus atvertas turistams. Objektą bus galima lankyti iš anksto užsiregistravus ir tik tam tikromis dienomis. Tai bus aukščiausias apžvalgos takas Lietuvoje, besitęsiantis beveik pusę kilometro virš upės slėnio.

Dubysos regioninis parkas atvėrė duris į naujausią Lietuvoje lankytojų centrą. Jis stovi Kaulakių kaime tarp Dubysos upės ir Maironio tėviškės. Kol kas lankytojų centras laukia naujos ekspozicijos, kuri turėtų atsirasti 2020 m. rudenį.

Didieji Šilinių atlaidai švenčiami jau kelis šimtmečius ir šiandiena mums tebėra svarbiausias renginys. Tai tradicija išgyvenusi net dešimtmečius besitęsusias sovietmečio represijas. Čia kasmet švenčiamos LR kariuomenės, policijos, medikų, katalikiškų bendruomenių, kunigų ir vienuolių, šeimų ir jaunimo dienos, kuriose meldžiamasi Lietuvai ir Bažnyčiai aktualiomis intencijomis. Atlaiduose kasmet apsilanko 50–75 tūkst. piligrimų.

Tai yra tik keletas svarbiausių naujovių ir renginių Raseiniuose 2020 metais. Jų pas mus bus kur kas daugiau. Apie tai informacijos ieškokite svetainėse renginiairaseiniuose.lt, atraskraseinius.lt, siluva.lt, menopiligrimai.lt, raseiniumuziejus.lt.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

 

Scroll to Top Skip to content