Stebuklais garsėjanti Šiluva kviečia į Didžiuosius Šilinių atlaidus

2020-ieji metai nepagailėjo netikėtų išbandymų visam pasauliui ir Lietuvai. Neretam iš mūsų teko sustoti, keisti gyvenimo ritmą, susimąstyti. Dar pavasarį paskelbta akcija „Šviesos žemėlapis“, kur tamsos ir susirgimų statistiką kviesta atsverti šviesos ir maldos galia. Prieš 250 metų, į Šiluvą iš Anglijos parvežta Marijos skulptūra, vainikuota Ligonių Sveikatos titulu. Jau keletą šimtmečių Šiluvoje sveikatos ir išgydymo meldžia tikintieji. Nors metas ypatingas, tačiau kaip ir kasmet, Šiluvos šventovėje rugsėjo 7–15 d. visi kartu švęsime Didžiuosius Šilinių atlaidus – Mergelės Marijos gimtadienį.

Šiluva – miestelis Raseinių rajone, vakarų Lietuvoje, garsinantis šį kraštą čia vykusiais stebuklais, nuostabia gamta bei ramybe. Šiluvos istorija prasideda jau XV a. ir iki šių dienų yra neatsiejama nuo Švč. Mergelės Marijos ir jos garsiojo 1608 m. apsireiškimo. Tai viena iš keliolikos pasaulio vietų, kuriose Marijos apsireiškimą yra oficialiai pripažinęs Vatikanas. Šilinių atlaidai pradėti švęsti dar anksčiau, kai 1457 m. vietos dvarininkui čia pastačius bažnyčią, į Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidus piligrimai plaukdavo net iš kaimyninės Prūsijos. Ši tradicija išgyvenusi kelis dešimtmečius sovietmečio represijų.

Šiandiena Šiluvos šventovė skleidžia gyvos piligrimystės idėją. Čia laukiami ir meno piligrimai, net iki gruodžio 11 d. vyks Šiluvos teatro bienalės renginiai: parodos, teatro konferencija, bibliodramos užsiėmimai. Atlaidų išvakarėse, rugsėjo 5 d. nuo 18 val. ir 6 d. nuo 17 val., Šeiko šokio teatras kvies į garso, šviesų, judesio, aplinkos laboratoriją bei spektaklį „Kontaktas“, netoli Šiluvos esančiame Žaiginio miestelyje (‎Mokyklos g. 1). Choreografė ir režisierė Agnija Šeiko. O Rugsėjo 6 d. 20 val. visų lauksime Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje, čia pasirodys Nacionalinis Kauno dramos teatras su Algirdo Landsbergio spektakliu „Vėjas gluosniuose“ režisierius –  Gytis Padegimas.

Šiluvos atlaidai – tai dvasinio atsinaujinimo renginys, kviečiantis viso pasaulio katalikus melstis Dievo motinai, dėkoti už suteiktas malones, prašyti dieviškosios palaimos. Kviečiame visus tikinčiuosius ir žmones ieškančius dvasinės ramybės atvykti į Šilinių atlaidus. Na, o jeigu atlaidų šurmulys jums nemielas, Šiluva jūsų laukia ištisus metus. Daugiau informacijos apie Šiluvos atlaidus rasite www.siluva.lt.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

Scroll to Top Skip to content