Su meile iš Raseinių! Raseinių krašto meilės legendos, vietos ir tradicijos.

Spėjame esate girdėję, kad meilės dienos ištakos slypi net III a. Romoje, kur gyveno vyskupas Valentinas. Tuometis Romos imperatorius Klaudijus II siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, ginti imperiją. Siekdamas šio tikslo, netgi išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis. Manyta, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima. Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčių žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Dėl šios drąsos jis buvo suimtas ir nubaustas mirtimi, tačiau jo atminimas liko gyvas kaip tikros meilės simbolis.

Šiandien Šv. Valentino diena siejama su romantiškais pasimatymais ir staigmenomis, tačiau svarbiausia – tai jausmų nuoširdumas. Kiekvienas kraštas turi savo unikalių meilės istorijų ir legendų, kurios įkvepia bei primena, kad meilė buvo ir bus svarbi kiekvienai kartai. Šiandien siūlome prisiminti Raseinių krašto meilės istorijas. Galbūt jos įkvėps jus sukurti savo meilės tradicijas.

Šiluva – priesaikos visam gyvenimui

Dažniausiai visos pasakos baigiasi žodžiais „ilgai ir laimingai“. Turbūt nesuklysime sakydami, kad daugiausiai meilės priesaikų Raseinių krašte buvo ištarta Šiluvos šventovėje. Čia, Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilikoje, santuokos sakramentu visam gyvenimui sujungta šimtai porų. Tarp rožinių širdelių ir mielų dovanų nepamirškime tikrosios šios šventės prasmės.

„Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško sau naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia.“ (1 Kor 13:4-8)

Daugiau apie Šiluvą: www.atraskraseinius.lt/tema/lankytinos-vietos/siluva/

Lyduvėnų meilės legenda

Sekdami meilės pėdsakais palikę Šiluvą, atkeliausite į Lyduvėnus. Tai vienintelis miestelis Raseinių rajone, įsikūręs Dubysos upės slėnyje. Čia rasite ne tik romantiškąją Dubysą ir ilgiausią bei aukščiausią geležinkelio tiltą Lietuvoje, bet ir XVIII a. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią. Seną meilės legendą rasite ant Danutės piliakalnio, dar vadinamo Danutės kalnu. Legenda byloja, kad pilies kunigaikštienė Danutė, išleidusi savo mylimąjį į karą, o jo nesulaukusi, labai liūdėjo. Taip kilo vietovės pavadinimas – Liūdžiuvėnai, Liūdavėnai, galiausiai Lyduvėnai.

Piliakalnį rasite čia: www.atraskraseinius.lt/danutes-piliakalnis/

Raseinių Magdės šulinys – legenda apie meilę ir ilgesį

Dar vieną meilės ženklą rasite Raseinių mieste, prie Magdės šulinio. Magdės personažas tautosakoje vaizduojamas itin spalvingai. Sakoma, kad XVIII a. viduryje į Raseinius iš Varšuvos atvyko prancūzaitė Magdalena, pirmoji modistė Žemaitijoje. Ji išpopuliarino naują madą, tačiau legenda byloja ir apie jos tragišką likimą. Pasakojama, kad lenkų bajoras pagrobė gražuolę Magdę, norėdamas ją vesti. Iš sielvarto merginos tėvas padarė dukters statulą, kuriai iš akių pabiro ašaros – taip atsirado šaltinis, kur šiuo metu stovi garsusis Magdės šulinys.

Šulinį rasite čia: www.atraskraseinius.lt/raseiniu-magdes-sulinys/

Raseinių piliakalnio legenda – užburta meilė

Atvažiuojant į Raseinius senuoju Žemaičių plentu, pasitinka Raseinių (dar vadinamas Cibikalnio arba Prabaudos) piliakalnis. Jis mena legendą apie gražuolę žynio dukrą, kuri pamilo karžygį. Jos tėvas norėjo ją padaryti vaidilute, tačiau sužinojęs apie jos meilę įsakė kalno požemiuose įkalinti ją visam gyvenimui.Nuo mūsų akių šį įspūdingą dvikuprį piliakalnį paslėpė miškas, tačiau jį galima apžiūrėti einant pėsčiomis.

Piliakalnį rasite čia: www.atraskraseinius.lt/raseiniu-piliakalnis/

„Meilės medis“ Biliūnuose – romantikos oazė

Ar esate buvę Kaštonų Respublikoje? Ji turi savo prezidentę, piliečius, vėliavą, himną ir valiutą – kaštą. Ten atvyksite įspūdinga 700 m ilgio kaštonų alėja, kurios pabaigoje išvysite „Meilės medį“. Anot vietinių, tie, kurie nori įsimylėti, turi tai padaryti žydint kaštonams Biliūnuose. Norintys amžinos santuokos turėtų ant šio medžio pakabinti spyną.

Meilės medį rasite čia: www.atraskraseinius.lt/meiles-medis-biliunuose/

Scroll to Top Skip to content