Investuotojams

Raseinių rajonas – būsima Jūsų investicijų vieta!

Raseinių savivaldybė yra geografiškai patogioje vietoje –  Lietuvos centre, Kauno apskrityje. 2021 m. Raseinių rajone gyventojų skaičius siekė – 30 608, mieste – 12 254, o kaime – 18 354.

Tiesioginės užsienio investicijos

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2020 metais Raseinių rajone tiesioginės užsienio investicijos sudarė 17,4 mln. Eur, kiekvienam rajono gyventojui tiesioginių užsienio investicijų tenka 568 Eur.

Kvalifikuota darbo jėga

2020 m. Raseinių rajone darbingo amžiaus žmonių procentas buvo 62,4%, o darbo ieškojo 1789 žmonės. 70% darbingo amžiaus gyventojų geba kalbėti bent viena užsienio kalba, 58% kalba rusiškai, 22% angliškai ir 11% vokiškai. Raseiniai pasižymi ypač įgudusiais ir pajėgių konkuruoti profesionalų pasiūla, kuri daro Raseinius tinkama vieta tvariam verslo augimui.

Efektyvi transporto infrastruktūra

Raseiniai yra patraukli vieta plėtoti transporto infrastruktūrą.

Gerai išvystyta geležinkelio infrastruktūra sujungia Raseinius su Kaunu, kuris yra vienas iš pagrindinių geležinkelio mazgų Baltijos šalyse. 

Konteinerinis traukinys „Saulė“ važiuoja nuo Kinijos iki Belgijos. Pristatymas iš Almatos (Kazachstano) į Kauną trunka 8 dienas. Traukinys „Vikingas“ jungia Baltijos ir Juodąją jūrą, jo privalumai yra tokie, jog esant pakankamam krovinių kiekiui važiuoja kasdieną ir lyginant su kelių transportu, 30% mažesnės logistikos išlaidos.

Klaipėdos jūrų uostas, žinomas, kaip šiauriausias neužšąlantis uostas visoje Europoje, iš Raseinių keliu pasiekiamas per mažiau nei dvi valandas. Klaipėdos uosto duomenimis, 2014 metais buvo pervežta krovinių 36 mln. tonų. Rygos laisvasis uostas nuo Raseinių nutolęs 215 kilometrų, 2014 metais jame buvo pervežta 41 mln. tonų.

Raseiniai yra prie greitkelio A1 (E85) jungiančio tris didžiausius Lietuvos miestus. Greitkelis A1 taip pat tiesiogiai jungiasi su greitkeliu Via Baltica, jungiančio Rytų Europą su Vakarų Europa ir Skandinavija. Nuo Raseinių  miesto iki greitkelio atstumas yra 8 km.

Iš Raseinių yra labai patogu pasiekti tris pagrindinius tarptautinius oro uostus : Iki Kauno tarptautinio oro uosto atstumas –  92 km, Vilniaus – 178 km, Rygos – 211 km.

Raseiniuose yra tvirtai įsikūrusių įmonių, pasiekusių gerų veiklos rezultatų maisto perdirbimo, tekstilės, žemės ūkio srityse.

Scroll to Top Skip to content