Žygyje – beveik 100 dalyvių

Praėjusį šeštadienį į Betygalą rinkosi įvairaus amžiaus žmonės iš visos Lietuvos – Kauno, Radviliškio, Marijampolės, Šiaulių, Klaipėdos, Vilniaus, Jurbarko, Panevėžio ir, žinoma, Raseinių. Visi jie susirinko bendram tikslui – pasivaikščioti ir susipažinti su legendomis apipinta vietove.

Iš viso žygyje užsiregistravo 98 žmonės, su jais kartu ėjo ir būrelis šunų.

Žygeiviai galėjo rinktis du maršrutus – Didįjį (15 km) ir Mažąjį (10 km) Betygalos ratus. Dauguma rinkosi ilgesnį maršrutą, kuriame daugiau sužinojo apie Betygalą.

Nors šeštadienio dangus nuo pietų grūmojo tirštais debesimis, 15 val. startavę žygeiviai užklupti buvo tik bebaigiant Didįjį Betygalos ratą.

Žygio dalyviai aplankė Betygalos miestelį, Burbiškių dvaro apylinkes, Maslauskiškių vandens malūną, Šv. Jono šaltinėlį, beždžionių tiltą per Dubysą, Betygalos piliakalnius, Krivio akies šaltinį, grožėjosi Dubysos kraštovaizdžiu.

Maslauskiškių vandens malūne žygeiviai atsigaivino išvykos partnerių Raseinių visuomenės sveikatos biuro parūpintu vandeniu.

Einant Vaškutės upelio šlaitais, žygeivius pasitiko sodybos šeimininkas Povilas Dievaitis. Jis papasakojo, kokiomis senomis vietomis einame. Legenda byloja, kad ant Betygalos piliakalnių amžinąją ugnį saugojusios vaidilutės, kurios degindavo žvakes, vaikščiodamos po piliakalnį ir jo apylinkes. Neva nuo žvakių lašėdavo daug vaško ir iš jo atsirado Vaškutės upelis. Vaidilutes iki šiol primena prie Betygalos piliakalnių esantis Vaidilučių takas, kuriuo galėjo pasivaikščioti žygeiviai.

Žygeiviai prieš startą dalyvavo loterijoje ir laimėjo organizatorių steigtus prizus, taip pat buvo išaiškinti „Facebook“ konkurso nugalėtojai, laimėję magnetukus su Raseinių rajono lankytinais objektais. Visus žygio dalyvius Betygalos bendruomenė vaišino arbata, jų pačių užauginta arba rinkta Dubysos slėniuose.

Žygį organizavo VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ kartu su Raseinių visuomenės sveikatos biuru, Betygalos kaimo bendruomene ir Raseinių rajono jaunimo reikalų taryba.

Visą nuotraukų galeriją rasite čia: https://goo.gl/YoHH7y

 

Scroll to Top Skip to content